Home Norges Bandyforbund
Terminlister Resultater Landslag NM Informasjon Notiser Turneringer Adresser Regelverk Kurs Bilder Historie Statistikk Linker Diskusjonsforum World Floorball Championships 2000 Utviklingsavdelingen International Floorball Federation


Poengplukker Elite Menn 09/10
Navn                    Klubb           M       A     Tot
Runar Snellingen        Sagene         54      51     105 *
Stian Skau              Greåker        46      48      94
Thomas Stræte           Slevik         34      51      85
Fredrik Åhlberg         Slevik         47      32      79
Robin Matsson           Gjelleråsen    43      21      64
Peter Fahlström         Greåker        38      21      59
Glen Evensen            Fjerdingby     30      28      58
Andreas Sletten         Sveiva         25      31      56
Ole Mossin Olesen       Tunet          30      23      53
Johan Larsson           Sarpsborg      29      24      53
Jesper Göransson        Nor 92         33      19      52
Ola Sætrang             Sagene         35      16      51
Niclas Eklund           Sagene         30      20      50
Marcus Gustafsson       Sveiva         31      16      47
Antti Laitinen          Harstad        25      22      47
Alexander Jaksland      Nor 92         15      31      46
Per Folkesson           Slevik         31      14      45
Jörgen Jonsson          Fjerdingby     28      17      45
Mads Rongsjord          Gjelleråsen    29      15      44
Benny Vestin            Sarpsborg      23      20      43
Tobias Wendelstig       Tunet          16      27      43
Per Wångersjö           Bærums Verk    30      12      42
Mattias Matsson         Tunet          26      13      39
Jukka Laitinen          Harstad        16      23      39
Jan Frode Snellingen    Sagene         13      26      39
Petter Alexandersen     Fjerdingby     20      18      38
Raymond Evensen         Fjerdingby     19      18      37
Magnus Andersson        Sagene         26      10      36
Niklas Johansson        Fjerdingby     25      10      35
Jonas Klefbeck          Sarpsborg      14      21      35
Per Kristian Sætherskar Nidaros        27       7      34
Alexander Hveding Dahl  Nidaros        19      15      34
Willy Fauskanger        Greåker        23      10      33
Patrik Rosenløw         Sveiva         17      16      33
Anders Hansen           Slevik         25       6      31
Thomas Lindgren         Nor 92         20      11      31
Linus Svensson          Sveiva         16      15      31
Trond Ringwall          Tunet          14      17      31
Morten Olsen            Sarpsborg      14      16      30
Johan Emriksson         Fjerdingby     11      19      30
Morten Kolstad          Sagene         17      11      28
Iver Iversen            Slevik         16      11      27
Per Christian Brath     Gjelleråsen    13      13      26
Hans Roar Wilhelmsen    Gjelleråsen    13      13      26
Tobias Johansson        Nor 92         16       9      25
Amir Chehrehnegar       Greåker        10      15      25
Christian Larsson       Nidaros        11      13      24
Tommi Ahola             Bærums Verk     9      15      24
Christer Søtorp         Sarpsborg      16       7      23
Henning Larsson         Tunet          17       5      22
Sindre Bjerknes         Sveiva         13       9      22
Niklas Karlsson         Nor 92         12      10      22
Aksel Dahl              Sagene         10      12      22
Thomas Ihle             Tunet          14       7      21
Richard Fernström       Bærums Verk    13       8      21
Thomas Rognlien         Tunet          13       8      21
Tu Tran Minh            Gjelleråsen    12       9      21
Thomas Isaksen          Sveiva         16       4      20
Morten Frøysa           Sagene         11       9      20
Daniel Gidske           Sveiva         10      10      20
Kenneth Skistad         Greåker         7      13      20
Jan Karlsson            Greåker         4      16      20
Simon Wikman            Harstad        13       5      18
Mads Normann            Nor 92         11       7      18
Jon Esben Skaug         Sarpsborg      10       8      18
Christer Pedersen       Sagene          9       9      18
Jørn Andre Isnes        Greåker         8      10      18
Fredrik Hoff Eriksen    Fjerdingby     13       4      17
Lukas Samuelsson        Gjelleråsen    11       6      17
Thomas Furu             Sveiva         11       6      17
Thomas Jansson          Greåker         9       8      17
Jonas Goldstein         Tunet           9       8      17
Espen G. Sandberg       Bærums Verk     7      10      17
Christopher Hemstad     Nidaros         5      12      17
Patrick Hjemgård        Greåker        11       5      16
Carl Bacolod            Gjelleråsen     8       8      16
Eivind Bjørnseth        Fjerdingby      4      12      16
Lars Harald Eide        Tunet           8       7      15
Adam Svärd              Bærums Verk     6       9      15
Espen Eriksson          Fjerdingby      4      11      15
Mathias Knutsen         Nor 92          8       6      14
Manne Strandberg        Bærums Verk    10       3      13
Daniel Nybø             Harstad         9       4      13
Andrè Furu              Gjelleråsen     9       4      13
Robin Udehn             Bærums Verk     8       5      13
Kent Allen              Bærums Verk     7       6      13
Eivind Haugen           Gjelleråsen     7       6      13
Simon Utstøl            Harstad         6       7      13
Christian Kragerud      Gjelleråsen     5       8      13
Thanh Tran Minh         Gjelleråsen     4       9      13
Max Andersson           Tunet           4       9      13
Tobias Nilsson          Nor 92          3      10      13
Anders Haugom           Sveiva          9       3      12
Andreas Woiduma         Sarpsborg       7       5      12
Asbjørn Randall Aa      Slevik          6       6      12
Per Arne Ruud           Slevik          5       7      12
Simen Bendiksen         Nor 92          6       5      11
Daniel Baronowsky       Fjerdingby      5       6      11
Joachim Solvang         Tunet           4       7      11
Martin Erhamre          Sagene          6       4      10
Rune Johansen           Harstad         5       5      10
Patrick Sveen           Tunet           5       5      10
Thomas Aas              Gjelleråsen     4       6      10
Stian Lauritzen         Gjelleråsen     4       6      10
Terje Nervik            Nidaros         3       7      10
Terje Hansen            Bærums Verk     3       7      10
Espen Evensen           Gjelleråsen     1       9      10
Patrik Strömsten        Bærums Verk     8       1       9
Kristoffer Pettersen    Bærums Verk     6       3       9
Christoffer Øystad      Sveiva          6       3       9
Henrik Jonsson          Nidaros         5       4       9
Niklas Strängdal        Harstad         5       4       9
Jørgen Arnesen          Slevik          5       4       9
Lars Løken              Fjerdingby      4       5       9
Ole-Christian Bøhaugen  Sarpsborg       3       6       9
Vegard Larsen           Nidaros         4       4       8
Magne Biti              Bærums Verk     3       5       8
Ole Bodal               Sarpsborg       3       5       8
Joachim B. Henrysson    Bærums Verk     2       6       8
Fredrik Lingvall        Sagene          2       6       8
Jon Ringwall            Tunet           2       6       8
Daniel Holmberg         Sarpsborg       6       1       7
Alexander Texnes        Gjelleråsen     4       3       7
Jon Olav Løsnesløkken   Nidaros         3       4       7
Jonas Pettersen         Sarpsborg       3       4       7
Patrik Martinsen        Sveiva          3       4       7
Tomas Heggelund         Sveiva          3       4       7
Terje Gudbrandsen       Sveiva          2       5       7
Karl Bengtsson          Greåker         2       5       7
Dennis Halvorsrød       Greåker         2       5       7
Jørgen Haaland          Tunet           1       6       7
Thomas Sola             Greåker         5       1       6
Christian Andreassen    Harstad         4       2       6
Olav Snørteland         Bærums Verk     4       2       6
Alexander Rustad        Sarpsborg       4       2       6
Bjørn Erik Torgersen    Nor 92          4       2       6
Christian Haglund       Fjerdingby      4       2       6
Tobias Hulterström      Nor 92          3       3       6
Henrik L. Martinsen     Sagene          3       3       6
Christoffer Hansen      Slevik          3       3       6
Øyvind Karlsson         Bærums Verk     2       4       6
Erling Larsen Dahl      Harstad         5       0       5
Erik Jirving            Tunet           5       0       5
Truls Eriksen           Bærums Verk     4       1       5
Steffen Isaksen         Sveiva          4       1       5
Øystein Flølo           Sveiva          4       1       5
Kim Engseth             Gjelleråsen     3       2       5
Steffen Ellingsen       Nidaros         2       3       5
Stephan Kristiansen     Harstad         2       3       5
Edvard Sørensen         Sagene          2       3       5
Magnus Breilid          Slevik          2       3       5
Christoffer Jaksland    Nor 92          1       4       5
Mats Borgen             Sagene          1       4       5
Kristian Skaftnes       Slevik          1       4       5
Henrik Stenrød          Sarpsborg       3       1       4
Jørgen Syrrist          Greåker         3       1       4
Martin Slåen            Sarpsborg       2       2       4
Jens Petter Skaug       Sagene          2       2       4
Erik Ramberg            Slevik          2       2       4
Michael Aas             Tunet           2       2       4
Andreas Holmberg        Bærums Verk     1       3       4
Tommy Olsen             Gjelleråsen     0       4       4
Thomas Karlsen          Gjelleråsen     0       4       4
Joakim Nordin           Sveiva          0       4       4
Jesper Nordmark         Fjerdingby      0       4       4
Hannu Kuoppala          Harstad         3       0       3
Marko Länsmann          Bærums Verk     3       0       3
Kristoffer Rostad       Greåker         3       0       3
Kristian Malm           Bærums Verk     2       1       3
Anders Bjørklund        Bærums Verk     1       2       3
Fabian Berg             Gjelleråsen     1       2       3
Mats Løkken             Sveiva          1       2       3
Inge Tonning            Harstad         0       3       3
Tom-Erik Kolek          Nor 92          0       3       3
Johannes Tangen         Nidaros         2       0       2
Bjørn Henrik Hansen     Nidaros         2       0       2
Børge Hansen            Nidaros         2       0       2
Frank Kristoffersen     Greåker         2       0       2
Fredrik Johansen        Slevik          2       0       2
Kim Andrè Johansen      Fjerdingby      2       0       2
Daniel Palmer           Tunet           2       0       2
Henrik Englund          Nidaros         1       1       2
Stellan Kinell          Bærums Verk     1       1       2
Ulrik Engman            Gjelleråsen     1       1       2
Thomas Zaal             Sveiva          1       1       2
Sondre Hylland          Sagene          1       1       2
Andreas Berntsen        Slevik          1       1       2
Stein Trangsrud         Fjerdingby      1       1       2
Espen Herrebrøden       Fjerdingby      1       1       2
Peter Olofsson          Nidaros         0       2       2
Jan Rune Herheim        Nidaros         0       2       2
Patrick Lundstrøm       Harstad         0       2       2
Jan-Erik Tötterman      Harstad         0       2       2
Tom Bakken              Harstad         0       2       2
Johnny Wallenius        Bærums Verk     0       2       2
Henrik Eriksson         Sarpsborg       0       2       2
Jimmy Heimer            Gjelleråsen     0       2       2
Lars Krogstad           Slevik          0       2       2
Anders Rönnkvist        Slevik          0       2       2
Stian Torgersen         Slevik          0       2       2
Jonas Gustavsen         Slevik          0       2       2
Nils Bakkehaug          Harstad         1       0       1
Anders Bendiksen        Harstad         1       0       1
Mikael Helgesen         Sarpsborg       1       0       1
Tormod Høydahl          Sarpsborg       1       0       1
Atle Bjørnseth          Gjelleråsen     1       0       1
Jonas Gabrielsen        Greåker         1       0       1
Alexander Johansen      Greåker         1       0       1
Johan Fredström         Sagene          1       0       1
Jens Jørgensen          Slevik          1       0       1
Mikael Remy Hansen      Slevik          1       0       1
Morten Bye              Slevik          1       0       1
Johan Nordahl           Fjerdingby      1       0       1
Mats Jansen             Tunet           1       0       1
Martin Gulbrandsen      Tunet           1       0       1
Michael Johansson       Nidaros         0       1       1
Martin Kulhawczuk       Nidaros         0       1       1
Nicolai Evjen           Harstad         0       1       1
Jani Pyykkö             Harstad         0       1       1
Nicolai Christensen     Harstad         0       1       1
Jimmy Nyman             Bærums Verk     0       1       1
Christian Kolderup      Nor 92          0       1       1
Kristian Becher         Nor 92          0       1       1
Christer Svensson       Greåker         0       1       1
Johan Svärd             Sagene          0       1       1
Andreas Nerstad         Sagene          0       1       1
Anders Ottersten        Slevik          0       1       1
Morten Renè Andersen    Slevik          0       1       1
Cato Jensen             Fjerdingby      0       1       1
Mats Myhre              Tunet           0       1       1
Andreas Lindberg        Tunet           0       1       1
Christer Rönnmark       Tunet           0       1       1

20 mål i sesongen er klassifisert som selvmål,
og er ikke med i oversikten.

Lagene som har fått kreditert selvmål fra motstanderen er:
Sagene:      4
Sveiva:      3
Sarpsborg:   3
Harstad:     3
Greåker:     2
Slevik:      2
Gjelleråsen: 1
Tunet:       1
Nidaros:     1


* Første gang en spiller har gjort mer enn 100 målpoeng
i eliteserien for menn.

For spørsmål om sidene ta kontakt med innebandy@nif.idrett.no